Üç ahbap çavuşlar

Fenerbahçe kongreleri yaklaştıkça, sandığa çiviler vurulmaya başlandıkça, Kalamış’ın üç ahbap çavuşları birden bire gazete manşetlerinde yer açmaya başlarlar.

Fenerbahçe’nin büyüklüği alaturkalaşırken, alafranga pozlarda fotoğraf çekmeye meraklı liste bellidir.

Mehmet Emin Cankurtaran, Ali Şen ve Cevher Özden…

Fenerbahçe’nin başkanlık albümünde hizmetlerin iyisi ve kalitelisiyle oturmuş Mehmet Emin Cankurtaran ve Ali Şen geçmiş dönemlerdeki hizmetiyle “pekiyi” almışlardır.

Başkanlık sürecini bitirmiş ve bütün davetlere çarpı işareti koymuş bu iki insanın her kongrede gazetelerin ve Fenerbahçe kamuoyunun devleri haline getirilişi hangi elle sıvanmış Alaattin’in lambası ürünüdür…

Fenerbahçe’nin tarihinde en ağır bunalımıyla bunadığı bu dönemde bu iki başkanın herhangi bir yönetim eyleminde bulunmamasına karşılık, gazete sütünlarında birer çare şampiyonu kesilmesinin akılla bağdaşacak bir yanı yoktur.

Fenerbahçe’yi kendi canlarının ötesinde bir sevgi ile sarmaladıklarını iddia eden bu ikiliye buyrun koltuk desek, Fenerbahçe’ye koltuk çıkarlar mı ?..

Özden’in Fenerbahçe ile ilgili özverisi henüz iktidar olmuş bir kudrete ulaşmış değil. O da gelirse Tahsin Kaya’nın tıpkı oyun makinelerine atılıp ziyan edilen paraların karşılayıcısı olarak gelecek.

Fenerbahçe’de iyi kullanılmayan ve ziyan edilen paranın son sermaye adamı olmak Cevher Özden’e ne kadar itibar ve lanet getirecek. Onu da, koltuk Cevher Özden için açılacaksa, Fenerbahçe kamuoyu açıkça görecek.

İSLAM ÇUPİ
(08 Aralık 1987, Milliyet)

No Comments

Leave a Comment.