Bitiş Günü


28.05.1989'de Fenerbahçe'nin deplasmanda Bursaspor ile 1-1 berabere kaldığı maçın yazısıdır.


Fenerbahçe,İstanbul ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinde başlattığı Türkiye ligi mücadelesini dün şampiyonluk ile noktaladı galiba.

Fenerbahçe’nin,Bursa karşısında oynadığı futbola bir stres depremi denebilir.Fenerbahçe’nin o çok maçlarda giydiği klasik tempo ve ustalık smokini,dünkü oyunda bir plaj kıyafeti kadar ilkel ve tek parçalıydı.

Fenerbahçe’nin büyük yaratıcılıklar sergilediği orta saha sahnesinde,gündemde aktör bulmak olanaksızdı.O harika ileri üçlü,o her rakip karşısında fantastik valsler yapan ileri üçlü belki de mevsimin en ölü piyesini oynuyordu.

İstanbul’dan gelen 10 bine yakın Fenerbahçe taraftarı,Fenerbahçe’nin şampiyonluğa etiket asacağı maçta çok renkli bir oyun bulamadıkları için keyifsizliklerin en koyusunu yaşıyordu.

Taraftar,taraf olduğu için Fenerbahçe tarafını güzel görmek ister.Kesik eksik yapılan tezahürat Fenerbahçe’nin bir türlü bağlayamadığı oyun senfonisi yüzündeni belki de.

Ama bu Fenerbahçe’nin 8,5 aydır çokçası harikalar yaratmış bu ekibin bir Bursaspor gafı ortaya koyarken mazeret en güzeliyle sarılmalıydı.Çünkü 4 yıldır oynayan Rıdvan dahil bu takımda oynayan en az 8 oyuncu Fenerbahçe formasıyla şampiyonluk şampanyası içmemişlerdi.Bu kadar yeni ,bu kadar birbirine yabancı bir takım büyük mücadeleler Fenerbahçe’yi en büyük hedef olan şampiyonluğa vurdurtmuşlarsa bu takımın hikayesinin altında şöyle bir not düşmek lazım : “İsimsizler inançla,arzuyla birbirini severek birbirini tamamlayarak bir şampiyonluk şölenine adım açtılar”

Bu Fener’in hikayesi isimsizler ile başladı ve büyük bir ismin adı oldu,şampiyonluk…

İSLAM ÇUPİ
(29 Mayıs 1989, Milliyet)

No Comments

Leave a Comment.