Fenerbahçe elendi

FENERBAHÇE şok bir gol yedi başlangıçta ve oyunun şirazesi belli oldu.

Bir ölü top Fenerbahçe kalesinin kırk pas ötesinde Militaru’nun önüne yuvarlandı, onun gelişine vurduğu top yerden sağ alt köşeye gitti ve son haftaların en formda kalecisi Rüştü’yü avladı. Oysa o bölgeden vurulan top ne kadar kuvvetli ve sert olursa olsun, iyi bir kalecinin gözleri o topun istikametini anlar ve köşeye giderdi.

Golü bulan Steaua Bükreş eğer kaliteli bir Avrupa takımı olsa Fenerbahçe’nin üstüne gider ve Sarı – Lacivertli ekibi dağıtarak tarihinde en açık farklı galibiyeti alırdı. Ama Steaua Bükreş öyle yapmadı. Kirpi gibi defansına oturdu.

Rakibine orta sahada oklarını çıkardı, oyunu yavaşlattı, hatta durdurttu.

Golü yedikten sonra oyunu süratlendirip ofans teşebbüs zenginliğiyle rakibini dağıtacak yerde, Fenerbahçe tempo düşüklüğüne girdi.

İlerde ve rakibinin ceza sahasında Steaua Bükreş’ten bir fazla adam sokamayan Fenerbahçe, rakibinin tüm defans paratlarında Rumen ekibini avantajlı kılıyor ve devre sonuna kadar bu anti denklemi çözemiyordu.

Ortada Sabin Ilie ve Boliç tek gol verkaçı yapamıyor, sağdan soldan ortalanan Fenerbahçe topları kendi adamları yerine mutlaka Rumen defansında bir sırt veya ayağa çarpıyordu.

Devre biterken Fenerbahçe defansı bir alaturka günü daha yaşadı. Högh’ten bir rakip ayağına bir top gitti. Rüştü eski maçlarını hatırlattı, kalesini bıraktı ve boşa çıktı. Rakip santrfor boş kaleye topu gönderdi.

UEFA Kupası’nda işte dolu dolu futbolu olmayan bir Steaua Bükreş’e elenen Fenerbahçe, Avrupa’ya veda ederken kendi ligi için deşifre oldu galiba… Dört deplasman maçı kazanıp Galatasaray’ı da devirip lider olan Sarı – Lacivertli takım, kendi liginde bundan sonra ne yapar ?

Hele dünkü maçın tüm eksik gedikleri omuzlarına yüklenen Rüştü iç maçlar için kendini tedavi edecek koşul ve zamanı bulamazsa, o zaman Steaua Bükreş’in Kadıköy’e getirdiği gri bulutlar ilerdeki lig oyunları için iyice kararır.

Bu iyi ki, bir lig maçı değildi. Çünkü Rüştü’den başla Ilie’den çık, süper kötü bir Fenerbahçe ligin hangi takımı olursa olsun dün geceki maçı kaybeden ve liderlikteki puan avantajını yemekle kalmaz, ilerdeki yerli oyunların galibiyet zarını da tehlikeye sokardı.

İSLAM ÇUPİ
(01 Ekim 1997, Milliyet)

No Comments

Leave a Comment.