Ali Şen’le 2 yıl daha

16 haftadır süren ligdeki “Fenerbahçe hegomenyasının” bitime bir kala, “Gençlerbirliği tarafından sakata” getirilmesi, ülkedeki Sarı – Lacivertli taraftarı epey üzdü.

Gençlerbirliği yenilgisinden önce Fenerbahçe taraftarı naftaline boğulmuş sandıktan Sarı – Lacivertli bayrakları çıkarmış, şampiyonluk marşının notalarını güftenin üstüne sermeye başlamıştı.

Bir yenilgi ölüm müdür ?..

Ölüm olmasına ölüm değildir ama, hiçbir Fenerbahçe taraftarının “beklediği değildi” dersek, olayın tahribatı kendiliğinden ortaya çıkar.

“Kötü günleri önleme meleği” sevgili Ali Şen düştü takımın önüne bu kara tarihte…
***
Muhaliften muafıkına, seyircisinden Fenerbahçe maçlarını yazan gazetecisine ve teknik direktörüne kadar “kadro yetersiz” diyenlerin feryatlarına son verdi.

Moshoeu Fenerbahçe orta sahasındaki eksik oyun organizasyonuna, “tekniği ve klası” ile yeni soluklar getirirken, Faruk koşmayan mücadele etmeyen ileri uça, hız çabukluk adam kavgası ve dişe diş bir çekişme görüntüsü verecektir.

Kocaelispor’da ilk beşten sonraki bir derecenin “ya üstü ya altı” için oynayan Moshoeu ve Faruk, Fenerbahçe forması ile “şampiyonluk” basamağında ayrı bir zerafetle tanışacak ve bu değişiklik, bu iki futbolcuya bambaşka bir kafa ve vücut verecektir.

Ben isterim ki Şubat kongresinde gruplar yine ortadan çekilsin, ortaya “komik başkan tipleri” çıkarılmasın, Ali Şen etrafında kahir bir mutabakat olsun, onun şirketleşme isteğine onay verilsin, iki yıl daha bu yönetimle idare edilsin Fenerbahçe…

Çünkü bu yönetim, takımla teknik direktörle ve ligdeki mücadele metodları ile kaynaşmıştır. Bütün şartlara alışmıştır.

Başlarında Ali Şen gibi herşeyi önceden sezip kendine göre tedbirler alan bir “sihirbaz” vardır, Türkiye lig koşullarında…
***
Bu Fenerbahçe’nin “midesine kadar inmiş” şampiyonluk hakkını kaybederse Ali Şen ve yönetimi kaybetsin.

Yoksa bir başka başkan ve yönetim kaybederse, “Fenerbahçe’nin istikbali için” huzur günleri yerine kavga günleri başlar.

Tribünler ve sokaktaki Fenerbahçeli o zaman azar ve Ali Şen hem gruplar hem kongre için karabasan olur.
O zaman ondan hiç kurtulamazsınız…

Bırakınız Ali Şen 2 yıl daha Fenerbahçe’yi yönetsin.

Çünkü yeni kuşağın yeni cevherleri hala saklıdır, Fenerbahçe albümünde… Ya çıkmıyorlar, ya da çıkarılmıyorlar.

Eskilerden ise “kendisine dönülmeye” layık insan var mı ?

Bırakın Ali Şen’le yeni iki yıl başlasın Şubat’ta…

Şampiyonluk, Fenerbahçe taraftarı için “en büyük servet” hala… Ali Şen şansı ile takım ve oyuncu motivasyonu ile teknik direktörü kullanmadaki mahareti ile, rakiplere sataşmadaki ölçüsü ile Fenerbahçe’nin sihirbazı…

Fenerbahçe gündeme koyduğu sihirbazı, kendi elleri ile boğacak kadar aptal değil herhalde…

İSLAM ÇUPİ
(30 Aralık 1997, Milliyet)

No Comments

Leave a Comment.