Ali Şen’le iki yıl daha

SEVGİLİ Ali Şen’in beyni ile futbolda “teknik direktör kahramanı” olmaya başlayan Otto Bariç “yalnız” kalınca, bu özelliğini kaybediyor.

Birinci devredeki bütün deplasman oyunlarını Gençlerbirliği hariç kazanan veya berabere kalan Otto Bariç, “beynindeki Ali Şen uyarılarına” harfiyen riayet ederek bu başarıların altına imza attı.

Fenerbahçe şampiyonluktaki rakipleri ile aradaki puan farkını açmaya başladığı anda, bu sütunda yazdığım “Ali Şen teknik direktör” makalesi bu tesbitten kaynaklanıyordu.
***
Ali Şen bir iş için Moskova’ya gidip Türkiye’ye dönemiyor, G.Antep’e yalnız varan Otto Bariç Fenerbahçe’yi oradan galip çıkaramıyor.

Çünkü Otto Bariç’in teknik direktörlüğü beynindeki sevgili Ali Şen olmayınca galibiyete de yetmiyor, işkembeci vitrininde lezzetli bir meze yemeği olmasına da…

Çünkü Bariç transferden Kocaelispor’a alınan Moshoeu ve Faruk’a “süper transfer” demesine rağmen, ilk lig maçında ilk onbirde kullanmaktan korkuyor ve onları maç süresinin içinde parçalara bölüp istifade ediyor.

İkinci devredeki Fenerbahçe tertibi, “10 kişi kalmasına rağmen” Bariç’in yenik yüz ifadesinden, maçı seyreden seyirci ve yöneticilerden “kafadan sahaya sürülen” onbirden daha fazla güvenoyu almıştır.

Otto Bariç’in ileri uçtaki “Boşnak aşkını” anlamak da mümkün değildir, kolay ve aptalca alınmış iki sarı kartla oyun dışı kalan Tuncay’la “orta saha kurmak” alışkanlığını da…
***
Ali Şen’in Fenerbahçe’nin başından bir maç ayrılışının nelere mal olduğu G.Antep yenilgisi ile belli olmuştur.

Grupların Ali Şen dışı bir başkan ve yönetim arayışları beyhude ve Fenerbahçe’ye en büyük ihanettir, şu anda…

Ali Şen kendisinden sonra doğacak başkan boşluğunu gruplardan alınması gereken bir “öç fırsatı” bilip, “iki yıl daha başkanlık yapma özverisini kullanmalı ve hala ortada olan şampiyonluk fırsatı Ali Şen ve ekibi ile değerlendirmelidir.

Yakasında Sarı – Lacivertli rozet taşıyan milyonlarca Fenerbahçeli’nin samimi dileği budur bence…

 

İSLAM ÇUPİ
(20 Ocak 1998, Milliyet)

No Comments

Leave a Comment.