F.Bahçe koltuktan düştü


22.02.1998'de Fenerbahçe'nin sahasında Kayserispor'a 2-1 yenilip liderliği kaybettiği maç sonrası.


FENERBAHÇE’nin uzun süren “yalancı” liderliği, Kayserispor yenilgisi ile sona erdi.

Seçildiği günden beri “cebi hep açık yaşıyan” yeni genç başkan Aziz Yıldırım, haftasında en acılı armağınını aldı.

Çünkü eski başkandan yeni başkana, “Ali Şen nereye kadar” çekip çevireceği bile belli olmayan bir lider Fenerbahçe geçmişti.

Bu Fenerbahçe’nin en kolay maçları aşıp şampiyon olması, “akıl mantık bilgiden” kümelenmiş bir beyincilikten öte, Ali Şen’in tütsülenmiş efsunlaşmış metodları ile gerçekleşebilirdi.
***
Gençlerbirliği yenilgisinden önce, rakipleri ile arasındaki “puan farkını” şampiyon olacak noktaya kadar açan, fakat o rengin tiryakisi yazarlarca “hala elinde tehlikeli bir bomba ile dolaşıyor her an patlayabilir” dedikleri Fenerbahçe için, ben yeni birşey eklemiştim.

“Fenerbahçe’nin iyi defansı arkasında muhteşem bir Rüştü var. Bu kaleci Cihat’lığını lig sonuna kadar sürdürürse takım şampiyon olur. Aksi, herşey depremdir Fenerbahçe için.

Fenerbahçeli yazarlar “temkin freni” kullanırken, “ben geçmişten büyük bir gelecek” inşa etmeye çalışırken, sonradan başkan adayı olan bir dost “Fenerbahçe şampiyon oldu. Bundan sonra formalite maçları oynayacak” şeklinde tarihin en büyük gafını medya pistine düşürüyordu.

Gelir gelmez cüzdanının katlarını ardına kadar açan, Galatasaray beraberliğine “birer milyar” prim veren Aziz Yıldırım’a, bundan sonra hangi Fenerbahçe kalıyor. Haftalar geçtikçe kalan “malı” birlikte göreceğiz.
***
Erman’ın, Rıdvan’ın muhalefetine rağmen “kabadayı” Toshack’ın, Beşiktaş futbolcularına getirdiği tenkit, tüm “Türkiye yıldızları” için geçerlidir bence…

“Onlar şampiyonluktan çok ikinci lige daha yakın” demesi, o kadar gerçek ki…

Kayserispor’a yenilen Fenerbahçeli futbolculara “hangi unvan” yakışır ki…

 

İSLAM ÇUPİ
(24 Şubat 1998, Milliyet)

No Comments

Leave a Comment.